LEADER
Strategia de Dezvoltare Locală V1
Modificări SDL 2014 V2
Modificări SDL 2014 V3
Modificări SDL 2014 V4
PROIECTE LEADER TARA NASAUDULUI CONTRACTATE
BROSURA REZULTATE SDL 2015
Membrii GAL
Echipa tehnică
Animarea teritoriului
Cooperare
Galerie foto

Spot publicitar GAL

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Plan achizitii publice proiect 19.4/2016
Programul achizitiilor publice proiect 19.4 - 2016-2019

Membri GAL

       Parteneri publici LEADER

Nr. crt

Nume

Reprezentant legal

Domeniu de activitate

1 

Comuna Salva

Onul Gheorghe - primar

Administratie Publica Locala

2 

Comuna Feldru

Tiolan Grigore - primar

Administratie Publica Locala

3 

Comuna Rebrisoara

Clapau Viorel - primar

Administratie Publica Locala

4 

Comuna Rebra

Danci Stefan - primar

Administratie Publica Locala

5 

Oras Nasaud

Romocea Mircea - primar                       

Administratie Publica Locala

6 

Comuna Parva

Ioan Strugari - primar

Administratie Publica Locala

7 

Comuna Cosbuc

Anghel Nicolae - primar

Administratie Publica Locala

8 

Comuna Telciu

Muresan Sever - primar

Administratie Publica Locala

9 

Comuna Romuli

Monita Ioan - primar

Administratie Publica Locala

10 

Comuna Nimigea

Runcan Gavrila - primar

Administratie Publica Locala

11 

Comuna Dumitra

Balajan Gheorghe - primar

Administratie Publica Locala

12 

Agentia Romna pentru Dezvoltarea Durabila a Zonelor Industriale Reprezentanta Locala Rodna

Horga Zaharia sef birou regional

Agentie n subordinea Ministerului Economiei Zona Miniera Rodna inclusiv comunele Parva, Rebra, Rebrisoara, Feldru si orasul Nasaud

13 

Asociatia de dezvoltare intercomunitara Rosua

Hurdea Flavius Calin Utu Director Executiv

Dezvoltare intercomunitara comuna Dumitra

Parteneri privati LEADER

Nr. crt

Nume

Reprezentant legal

Domeniu de activitate si teritoriul unde si desfasoara activitatea

1

SC Defaplast Invest SRL

Saplacan Maria -Administrator

Prelucrare mase plastice comuna Feldru

2

SC Mihai Darian Construct SRL

Opris Mihai -Administrator

Cresterea porcinelor comuna Feldru

3

SC Tomagy International SRL

Zsejki Andrea Linda - Administrator

Programe de dezvoltare toata zona GAL-ului si zona Bistrita

4

SC Girigan Tour SRL

Girigan Gavrila Administrator

 Turistic/ hotelier comuna Feldru

5

SC Tiapanicris SRL

Stoian Nastasia Administrator

Restaurante oras Nasaud

6

SC Ecopoint SRL

Dragota Maria Administrator

Activitati de asistenta turistica oras Nasaud

7

SC Dimex 2000 Company SRL

Scurtu Neluta Lucretia Administrator

 Lucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor comuna Rebra

8

SC Bradolact 2001 SRL

Tofeni Marcel Administrator

Exploatarea forestiera comuna Rebrisoara

9

SC Arta si Traditie SRL

Linul Virginia Administrator

Fabricarea de obiecte si articole de arta traditionala orasul Nasaud si comuna Salva

10

SC Bumbu SRL

Bumbu Domnica Administrator

Comert cu amanuntul comuna Telciu

11

SC Transbordare SRL

Lacatus Gheorghe Danut Administrator

Restaurante Comuna Telciu

12

SC Horapiti SRL

Balajan Horatiu Adrian Administrator

Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale si a plantelor de uz farmaceutic comuna Dumitra

13

SC Fest Club SRL

Burzo Estera Laura Administrator

Restaurante comuna Dumitra

14

ntreprindere individuala Anca Medena

Anca Medena Administrator

Alte activitati comerciale comuna Feldru

 Parteneri ONG LEADER

Nr. crt

Nume

Reprezentant legal

Domeniu de activitate si teritoriul unde si desfasoara activitatea

1

Asociatia pentru protectia mediului si prezervarea resurselor de apa ProSomes

Sngeorzan Stefan -    Presedinte

Protectia mediului si prezervarea resurselor de apa, colaborare interregionala      oras Nasaud si teritoriul GAL

2

Fundatia Civitas pentru Societatea Civila

Balogh Marton - Director Regional

Programe de dezvoltare rurala n Regiunea Transilvania de Nord

3

Asociatia             crescatorilor de taurine Romuli

Mot Vasile Danut -     presedinte

Agricultura comuna Romuli

4

Asociatia Eco Silvic Nasaud

Onul Gabriela -           presedinte

Mediu, social, cultural, tineret orasul Nasaud   si tot teritoriul GAL

5

Grupul de initiativa  ,,Cu noi pentru noi

Chiriac Petru Doru -    Presedinte

Organizatie de               sustinerea mbunatatirii situatiei cetatenilor de etnie   rroma orasul Nasaud si tot teritoriul GAL

6

Fundatia Binehan    Nasaud

Martian Tonica Maria Presedinte

Activitati social educative, culturale si de tineret Oras Nasaud  si tot teritoriul GAL

7

Asociatia de consiliere si educare TIMDAR - Nasaud

Moraru David Octavian Director general

Activitati social educative, culturale si de tineret oras Nasaud  si tot teritoriul GAL

8

Asociatia Agro Silvica ,,Pripas,, 2002

Ilovan Vasile            Presedinte

Organizatie agricola Cartierele Liviu Rebreanu si Lusca ale orasului Nasaud

9

Asociatia             crescatorilor de taurine Telciu

Gaftone Luca Presedinte

Grup de producatori avizat de MADR din 25.04.2007 comuna Telciu

10

Asociatia culturala maghiara Rodna

Strmbu Elisabeta     Presedinte

Organizatie afiliata la Societatea de Cultura Maghiara din Transilvania tot teritoriul GAL

11

Asociatia Silvica Anies

Horga Emilian - Administrator

 Forestier Comuna Feldru si celelalte     localitati componente

12

Asociatia proprietarilor de       padure

Leah Ion - Administrator

Forestier Comuna Feldru

13

Asociatia Carpatia Ecotur Parva

Calus Luciana Rozica - Presedinte

Turism si cooperare interregionala Comuna Parva

14

Asociatia Club Sportiv ProSomes Feldru

Sngeorzan Marius Alin - presedinte

Activitati Sportive n liga judeteana de fotbal (Asociatia afiliata) si alte activitati cu caracter sportiv Comuna Feldru


Copyright(c) 2012-2016 Ţara Năsăudului.   
All rights reserved.